Sample Of A Critical Response Essay Essay Corruption In Nigeria Best Masters Personal Essay Ideas Essay On The World Essay About Football Fans
Sponsorlu Bağlantılar

Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütünde kullanılan halatlardan biri 130 kg çeken halatlardır ve yamaç paraşütünde onlarca halat vardır. Su geçirmez ve çok hafiftirler. Halatların bağlı olduğu vidaların (karabina) çekiş gücü 410 kg’dır. Kolonların bağlı olduğu ana kolonların çekiş gücü çok daha yüksektir. Diğer temel ekipmanlar ise kask, variometre, anemometre, uçuş giysisi ve uçuş botlarıdır. Yamaç paraşütünde sağ ve sol olmak üzere iki adet fren vardır, bu nedenle istediğimiz yere çok yumuşak bir şekilde inme imkanımız vardır. Kulübümüzde sıfırdan yamaç paraşütü eğitimi alabilir, uçuş pilotu iseniz devam eden etkinlik ve etkinliklerimize katılarak becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu