Gündem

Telefondan Radyo Nasıl Dinlenir?

 

Radyo dinlemek, herkes tarafından sevilen bir aktivitedir. Günümüzde televizyon, telefon, akıllı telefon, bilgisayar ve daha bir çok iletişim ve eğlence araçlarının gelişmiş ve yaygınlaşmış olmasına rağmen internetten radyo dinle ve canlı radyo dinle gibi aktiviteler sayesinde radyo dinleme faaliyeti popülaritesini hiç kaybetmemiştir. Tüm eğlence ve iletişim olanaklarının yanında radyo yayıncılığı ve sektörü de yaygınlığını her daim koruyan bir sektör olarak varlığını sürdürmektedir. Günümüzde, akıllı telefonlardan, bilgisayarlardan, tabletlerden ya da bu gibi teknolojik cihazlardan alem fm dinle, joy türk dinle ya da süper fm dinle gibi radyo dinlemeleri yapmak mümkündür.

 

Arabalarda ya da başkaca sterio gibi radyo sinyalleri alma özelliği olan bir çok cihazda FM Radyo dinleme özelliği sunulur iken günümüzde maalesef çokça akıllı cep telefonu modelinde söz konusu özellik yer almamaktadır. Buna sebep olan en önemli unsur ise alternatif müzik uygulamaları kullanmanın teşvik edilmesi ve paralı müzik indirme uygulamalarına yönlenilmesinin önünün açılmasıdır.

 

Akıllı Telefonlardan Radyo Dinleme

 

Akıllı telefonlardan canlı radyo dinleme yapabilmek adına ilk yöntem olarak uygulama mağazasına girilmelidir. Ardından arama yapılarak, radyo dinlemeye yarayan uygulama ve programlardan birini seçerek telefona indirilmesi gerekmektedir. İndirilen uygulamanın açılmasıyla radyo dinlemek mümkün hale gelecektir. Bu maksatla hizmet vermekte olan bir çok program ve uygulama bulunmakta olup; söz konusu programların çoğunluğu ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur. Ancak belirtmek gerekir ki radyo dinlemeye yarayan program ve uygulamaların büyük çoğunluğu internet bağlantısı üzerinden hizmet vermekte olduğundan dolayı, bu uygulamaları kullanırken dikkatli olmak gerekmektedir. Özellikle akıllı telefonlarınızdaki mobil veri internet bağlantısını kullanmak, internet kotanızda hızlı tüketime sebebiyet verebilmektedir. Uygulama ya da program indirmeden radyo dinlemek de mümkündür. Şöyle ki, akıllı telefonlardan tarayıcıya girilip radyo dinlenilmek istendiğine ilişkin ya da istenen radyonun isminin yazılıp arama yapıldığında, canlı radyo dinlemeye yarayan bir çok site yer almaktadır. Bazı radyo yayını yapan sitelerde, istek parça gönderilme imkanı da vardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu