Gündem

”Spor aşkı engel tanımaz” projesi

Afyonkarahisar’da, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen “Spor Aşkı Engel Tanımaz” projesi çerçevesinde, özel eğitim öğrencilerine spor malzemesi dağıtıldı.

Kocatepe Spor Kompleksi Tınaztepe Spor Salonu’nda Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın katıldığı dağıtım töreninde, halk oyunları ve cimnastik gösterisi ile müzik dinletisi sunuldu.

Vali Yiğitbaşı, engeli bireylerin de devletin nazarında diğer bireylerle eşit haklara sahip olduğuna işaret ederek, ”Hayatın her alanında sergiledikleri üstün başarılarla hepimize örnek olan engelli bireylerimiz, özel eğitim okullarının eğitim altyapısını güçlendirecek bu spor malzemeleriyle inşallah sporda ilimize nice güzel başarılar getirecek, geleceğin sporcuları arasında yer alacak.” dedi.

Konuşmanın ardından, Bolvadin Şehit Teğmen Muzaffer Gümüş Özel Eğitim Uygulama Okulu, Sandıklı Özçınar Özel Eğitim Uygulama Okulu ile Merkez Özerler Özel Eğitim Meslek Okulu’nda eğitim gören 183 öğrenciye malzemeleri dağıtıldı.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu