Sponsorlu Bağlantılar

Sanatçı Umut Ahmet Beceren ilk singlenı 2017 yılında çıkardı ve ilk çalışmasına “Gece Mavisi” ismini verdi.

Umut Ahmet Beceren

Sanatçı Umut Ahmet Beceren ilk singlenı 2017 yılında çıkardı ve ilk çalışmasına “Gece Mavisi” ismini verdi.  TMC Müzik etiketiyle yayınlanan eserde sanatçı farklı bir çalışma yaparak alışılagelmişin dışına çıktı.

Ayrılık temalı şarkılar yapmak istemeyen sanatçı, kavuşma anının hüznünü ve sevincini anlattı. İncesaz, Ezginin Günlüğü gibi albümlerle kendini tanıtan ve son günlerde Erkan Oğur’la yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Derya Türkan’ın klasik kemençesiyle sanatçıya ilk singlenda eşlik etti.  Yine sanatçıya klarnette Rubato grubundan Göksun Çavdar eşlik ederken gitar kayıtlarında Caner Güneysu, Eylem Pelit, Udi Yıldıran Güz eşlik etti. Sanatçıya davulda da Behsat Boran eşlik etti.

Başarılı isimlerle çalışmaya devam eden sanatçıya aranjede İsmet Taşçeşme’nin eşlik ettiği çalışma Bahçekat Ses Kayıt Stüdyosunda hazırlandı ve Serkan Ayman’ın miski, Emre Kıral’ın masteringiyle tamamlandı.

Yine şarkının gerçek yaşanmışlığından yola çıkılarak ve gerçek hayata atıfta bulunularak H.Mücahit Pehlivan yönetmenliğinde klip çekildi. Klipte ise Ümit Ahmet Beceren’in eşi ile birlikte müzisyen dostları rol aldı. Beste yarışmalarında derecesi bulunan sanatçı, İrfan Özata’ya söz yazarlığı ve beste ile de bilinmektedir.

Sanatçı “Eski Serseri” adlı şarkısıyla tekrar müzikseverlerin karşısına çıkarken popüler kültürün dijital kalıpların dışına çıkmayı hedeflemektedir. Umut Ahmet Beceren son şarkısında doksanlı yılların akustik tınıları ile birlikte eski şarkıların samimiyetini tekrar yaşatmaktadır.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu