Sponsorlu Bağlantılar

Samsun Kasko

Samsun Kasko

Araba sigortası bazen zorunlu Samsun trafik sigortası ile karıştırılıyor ve bu nedenle birçok kullanıcı “Araba sigortası zorunlu mu?” diye soruyor. “Sigorta karşı tarafın zararını karşılıyor mu?” Zorunlu trafik sigortasından farklı olarak Samsun kasko sigorta yaptırma zorunluluğu yoktur, yaptırmayanlar için de ceza yoktur gibi sorular sorar. Zorunlu trafik sigortası, bir kaza durumunda karşı tarafa verdiğiniz zararı, kasko sigortası ise kendi aracınıza vereceğiniz zararı karşılar.

Sigorta ne işe yarar?

Sigortanın faydalarından bahsetmeden önce, “Sigorta neleri kapsar?” Sorunun cevabını bulmalısın. Kasko sigortası, poliçenin detaylarına bağlı olarak kaza, yangın, doğal afet, terör olayı, sosyal hareket, sel, sel gibi olumsuz olayların araca verebileceği zararları kapsar. Ayrıca sözleşmede ilgili maddeler var ise yol yardımı, yasal koruma, kayıp anahtar, kırık cam, kasko sigortası gibi durumlarda kasko sigortasından destek alabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu