Sponsorlu Bağlantılar

Retinol

Maruderm

Yaşlanma belirtisi olan kırışıklıklar vücuttaki kolajen miktarı azaldıkça ortaya çıkmaya başlar. Özellikle yüzümüzde ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklıklar bazen bizi üzebilir. Kırışıklıklar en belirgin belirtileridir. göz çevresi, alın, dudaklar ve boyun. Bu bölgelerdeki kırışıklıklar çok net bir şekilde görülmektedir.

Kırışıklık Kremi

Kırışıklıklar, genellikle cildin zamanla sıkılığını ve elastikiyetini kaybetmesinden kaynaklanan ciltteki gamzeler, çizgiler veya kırışıklıklardır. Normal sağlıklı cilt yumuşak bir durumdadır. Dış tabakası da dahil olmak üzere güzel bir cilde sahiptir. Suya ve çevreye karşı iyi bir bariyer oluşturur. Ten rengi ve tonu eşit ve kusursuzdur. Kollajen cildi sıkılaştırır, elastin cilde elastikiyet verir ve glikozaminoglikanlar cildi nemli tutar. Ciltteki kolajen üretimi yavaşladığında cilt daha ince ve daha az sıkı hale gelir. Cilt kuru ve hassas hale gelir. Göz çevresindeki çizgiler, morluklar ve halkalar ile alındaki kırışıklıklar daha belirgin hale gelir. Yaşla birlikte cilt lekeleri, gevşeklik, soluk cilt rengi, alın, ağız ve göz çevresindeki çizgiler ve kırışıklıklar daha belirgin hale gelir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu