Teknoloji

Özalp yolları asfaltlanıyor

VAN (İGFA) – Kırsal ilçelerdeki mahalle yollarını daha konforlu ve güvenli hale getirmek için aralıksız çalışan Büyükşehir Belediyesi, 13 ilçedeki asfalt ve yol çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığınca kent merkezine yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta bulunan Mehmetalan, Şehittepe ve Çubuklu grup mahalle yolları sıcak asfalta kavuşturuyor. Burada yapılan yolu doğrudan 3 mahalle kullanırken, dolaylı olarak da 6 mahallenin ilçeye bağlantısını sağlıyor. Yaklaşık olarak 10 kilometresi tamamlanan grup yolunda Mehmetalan ve Şehittepe arasında asfalt serimi devam ediyor.

6 MAHALLENİN KULLANDIĞI YOL ÖZALP-MURADİYE BAĞLANTISINI DA SAĞLIYOR

Yapılan çalışmalarla yıllardır yaşadıkları yol sorunun çözüldüğünü belirten Şehittepe Mahalle Muhtarı Cengiz Temizaltın, “Burası Mehmetalan, Şehittepe, Çubuklu mahalle yolu burayı aynı zamanda Aksungur, Haceli ve Çırak mahalleleri de kullanıyor. Muradiye ilçesine bağlantısı olan bu yolumuz, daha önce maalesef topraktı. Köstebek yuvası gibiydi. Araçlarımız yıpranıyordu. Sanayiden çıkamıyorduk. Yaptığımız müracaat neticesinde Büyükşehir Belediyesi burada çok güzel bir çalışma yapıyor. Çalışmalardan dolayı Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Belediye yetkililerine ve yüklenici firmaya çok teşekkür ediyoruz. Bu yolların tamamlanması ile birlikte Özalp Muradiye arasındaki bağlantı yolu da yaklaşık olarak 18 kilometre daha kısalmış oldu. Daha önce aşağı yolu kullanıyorduk. O yolumuz oldukça uzaktı. Bu mahallelerimiz yapılan yol sayesinde ciddi anlamda rahatlamış olacak. Tekrar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Mahalle sakinlerinden Yılmaz Temizaltın ise yapılan çalışmalarla ilgili memnuniyetlerini şöyle ifade etti;

“54 yaşındayım. Böyle güzel bir çalışma görmedim. Gerçekten mahalle yolumuz çok kötüydü. Kış aylarında özellikle çok sıkıntı yaşıyorduk. 8-9 kilometrelik alanda zincirsiz hiçbir şekilde ilerleyemiyorduk. Yolumuz yıllar sonra asfalt oldu. Çalışmada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun” diye konuştu.

Yaklaşık olarak 10 kilometrelik kısmı tamamlanan grup yolundaki çalışmaların hafta sonuna kadar bitirilmesi planlanırken, ayrıca Ulaşım Dairesi başkanlığınca yol çizgi çalışması da yapılacak.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -