Sponsorlu Bağlantılar

Mevsimsel Adet

Mevsimsel Adet

Parça; Kadınların her ay yaşadığı hormonal bir durum olarak kabul edilse de bazen adet tarihlerinde gecikme yaşanabilmektedir. Birçok adet gecikmesi sorununun araştırıldığına dikkat etmek önemlidir. Normal adet döngüsü; 21 ile 35 gün arasında değişmektedir. Ancak bu süreden önce veya sonra adet görmek sağlıklı değildir. Peki mevsimsel adet gecikmesi hangi aylarda olur? Özellikle adet süresinin 35 günden fazla olması geç kabul edilir. Bu durumu yaşayan kadınlar sebeplerini araştırır. Adet gecikmesinin nedenlerinden biri de mevsimsel nedenlerdir.

Kadınlarda adet gecikmeleri çeşitli nedenlerle ortaya çıkar. Yılda bir veya iki kez meydana gelen bu gecikmeler normal karşılanmaktadır. Ancak bunun dışında yılda iki defadan fazla meydana gelen adet gecikmelerinde mutlaka uzmana gidilmesi gerekir. Mevsimsel nedenlerin yanı sıra başka nedenlerle de adet gecikmeleri yaşanabilir. Adet gecikmesi yaşayanların kendi durumlarını değerlendirip doktora gitmeleri önemlidir. Adet gecikmesi kişiden kişiye değişebilir. Engelleyen erkek psikolojisi hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu