Sponsorlu Bağlantılar

Kripto üretimlerini kendiniz yapıyorsunuz

 

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Bitcoin madenciliği , yeni Bitcoinlerin dolaşıma girdiği süreçtir ; aynı zamanda yeni işlemlerin ağ tarafından onaylanma şeklidir ve blok zinciri defterinin bakımı ve geliştirilmesinin kritik bir bileşenidir. “Madencilik”, son derece karmaşık bir hesaplamalı matematik problemini çözen gelişmiş donanım kullanılarak gerçekleştirilir. Sorunun çözümünü bulan ilk bilgisayara bir sonraki Bitcoin bloğu verilir ve süreç yeniden başlar.

 

Kripto para madenciliği yorucu, maliyetli ve sabit bir gelir kapısı değildir. Ek olarak, madencilik yapan insanların çalışmaları için kripto para birimleri ile ödüllendirilmesi gerektiği için, kripto para birimiyle ilgilenen birçok yatırımcı için madencilik oldukça popüler bir hal almıştır. Bunun en önemli sebebi, madencilik yapmak isteyen girişimcilerin madenciliği, 1849’daki California’da altın arayarak zengin olan insanlar gibi kripto paraları da cennetten gelen paralar olarak görmeleri olabilir.

 

Ancak, zaman ve ekipman yatırımı yapmadan önce, madenciliğin gerçekten sizin için olup olmadığını görmek için bu açıklayıcıyı okuyun. Öncelikle Bitcoin’e odaklanacağız (bütün boyunca, konsept olarak ağdan veya kripto para biriminden bahsederken “Bitcoin” ve bir miktar bireysel coinlerden bahsederken “Bitcoin” kullanacağız).

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği (mining) yapan insanalar, dolaşımda bulunmakta olan, Bitcoin üretmek için gerekli donanımı satın alıp ev veya iş ortamında madencilerin kendi Bitcoinlerini(kripto paralarını) üretmeleri mümkün olmaktadır. Ancak bu işlemi bireysel olarak yapmak oldukça yüksek maliyetlere neden olmaktadır. Sermayenin dışında, güçlü donanımları tedarik etmek ve sisteminizi güncel ve sürekli olarak takip etmeniz gerekmektedir.

Dünya genelinde madencilik ile ilgili güvenilir hizmet vermekte olan firmalar bulunuyor. Bu firmalar üzerinden alacağınız hizmet ile birlikte bitcoin üretim noktasında çalışmalara başlanabiliyor. allcryptomine.com  platformu neredeyse dünyanın her köşesine bitcoin üretim cihazları kiralayarak üretim yapmak isteyen kişilere yardımcı oluyor.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu