Winter Season Essay 250 Words Essays Critical Essays Accompanying Creative Works Nest Swing Plane Crash Survival Essay Esl Creative Essay Writers Site For University
Sağlık Bakanlığı

Fahrettin Koca: “Aşı Çalışmalarına Başlandı”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlığa bağlı Aşı Enstitüsünün koronavirüs aşısı için çalışmalar başlattığını duyurdu. Koca yaptığı açıklamada,”Koronavirüse karşı tadevi olabilecek her bilimsel çalışmanın yanında olacağız. Maliye Bakanlığı aşı için bütçe ayırmaya hazır. “dedi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp, bütün dünyayı etkisi altına alan virüs şu ana kadar 17 bini aşkın insanın ölmesine neden oldu. Ülkemizde de koronavirüs nedeniyle 37 kişi hayatını kaybederken, görülen vaka 1529’e ulaştı. Dünya bir çok ülke virüsün tedavisi için çalışırken, Türkiye’de de yeni bir çalışmanın başladığı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu.

Koronavirüs Tedavisinde Türkiye Harekete Geçti

Twitter hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, Bakanlık olarak bu tür bilimsel girişimlerin yanında olacaklarını ve Maliye Bakanlığının bütçe ayırmaya hazır olduğunu söyledi.

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Serhat Ünal, daha önce yaptığı açıklamada, Amerika, İsrail ve Çin’in aşı konsunda klinik ve insan üzerinde testlere başladığını ve kornavürüs aşısında kayda değer bir yol kat edildiğini söylemişti.

Aşı Önümüzdeki Sene Hazır Olur

Aşının kullanılmasının geçecek yılı bulabileceğini söyleyen Ünal, bunu grip (influenza) üzerinden bir tablo ile anlattı. Koronavirüsün, güney ve kuzey yarım kürede influenza gibi bir seyir izlemsi halinde, aşının tesirli olarak uygulanabileceğini söyledi. Ama koronavirüsün kendine has etkinlikler içinde yayıldığını da sözlerine ekledi.

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu