Sponsorlu Bağlantılar

Eğitimde Yenilikçi Bir Anlayış Sunan Vakıf Üniversitesi

Eğitimde Yenilikçi Bir Anlayış Sunan Vakıf Üniversitesi

Gaziantep şehrinde öğrencilerin yükseköğrenim almaları için kurulmuş olan vakıf üniversitesi eğitimde yenilikçi bir anlayışı savunuyor. Bu amaçla da geleceğe yeniliklere açık bireylerin yetiştirilmesini amaçlıyor. Bu amaçla da üniversite eğitimi alacak kişiler farklı fakülteleriyle hizmet veriyor. Üniversiteyi yükseköğrenimleri için tercih edenlerde fakültelere ve okula dair akıllarına takılan tüm soruları üniversitenin açmış olduğu web sayfası aracılığıyla öğrenebiliyorlar.

Öğrencilerin Almaları Gereken Puanlar

Üniversitede burslu veya ücretli olarak eğitim almak mümkün oluyor. Ancak iki türlü de eğitim almak isteyenler için yapılan üniversitelere giriş sınavında belirlenen puanları almaları gerekiyor. Üniversitede ücretli olarak okumak isteyen kişilerin en az 274 taban puanını sınavda almış olması gerekiyor. Burslu eğitim almak isteyenlerin sınavda almaları gereken taban puanları ise şöyle oluyor; İngilizce öğretmenliğinde tam burslu okumak için 387, %50 burslu okumak için 359 ve %25 burslu okumak için 322 puan almaları gerekiyor. Üniversitenin diğer bölümlerinin puanlarını merak edenler öğrenci adaylarını bilgilendirmek için açılan bölümden bu bilgilere ulaşabiliyorlar.

Gelişmiş Kampüs İmkanları

Öğrencilerin özel üniversite eğitimlerini almaları için hizmet veren üniversitenin gelişmiş kampüs imkanları buluyor. Kampüsün golf kulübü, kütüphanesi, araştırma merkezleri, yurtları ve öğrenci kulüpleri bulunuyor. Ayrıca üniversitede bahar şenlikleri de kampüste düzenleniyor. Bu gelişmiş imkanlar öğrencilerin eğitim için bu üniversiteyi seçmesinde etkili oluyor. İmkanlar hakkındaki detayları merak edenler üniversitenin sitesinden kampüste hayat bölümünü inceleyebiliyorlar.

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu