Sponsorlu Bağlantılar

ECO Label Sertifikası

ECO Label Sertifikası

Ürün ve hizmet kalitesinin artırılabilmesi için belirlenen standartlara uygun işlem yapılması istenmektedir. Eco label Avrupa Birliği çevre mevzuatları ile ilgili, hammadde girişinden ürün son aşamasına kadar geçen süreci kapsayan, sertifika programıdır. Sertifikasyon programının tüm aşamaları hakkında detaylı bilgilendirme yapılıyor.

Ürün Türleri

Eco label sertifikası nedir, nasıl alınır ve belgelendirme süreçleri ile ilgili her türlü bilgilendirme ile ilgili içerikler yer alıyor. Sertifikalandırma yapılan ürün grupları arasında, temizlik ürünleri, tekstil ürünleri, elektronik ürünler, endüstriyel yağlar, evsel kullanım ürünleri, kağıt ürünleri gibi birçok ürün çeşidi yer alıyor.

Belgelendirme Süreci

Eco label belgelendirme süreci, hazırlık aşaması ile başlıyor. Belgelendirmeye ihtiyaç duyan kuruluşlar, süreci nasıl yürütebileceklerini, yapılan bilgilendirmeler sayesinde öğrenebiliyorlar. Sitede yer verdikleri tüm içerikler, belgelendirme sürecinin başarılı yürütülmesini sağlıyor. Belgelendirme süreci, hazırlık, sözleşme, ön inceleme, denetim ve belgelendirme aşamalarından oluşuyor. Siteyi ziyaret edenlere bu aşamaları detaylı olarak gösteriyor ve gerekli bilgiye sahip olunması sağlanıyor. Sertifikasyon kriterleri, sektörler ve çeşitli bilgiler, detaylı olarak veriliyor.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu