Sponsorlu Bağlantılar

Duman Değil Buhar

Duman Değil Buhar

Sigaranın gerek maddi açıdan gerekse sağlık açısından sağlığımıza büyük tehditler oluşturduğu biliniyor. Ancak gelişen teknoloji ile juul elektronik sigara kullanımı duman yerine buhar kullanılarak sağlığa sigaraya karşı %90 daha zararsız olarak bağımlılıklardan kurtulmak mümkün oluyor. Elektronik sigara İstanbul kentinde büyük rağbet görüyor. Ancak yanlış bilinen bilgilerden dolayı kullanıcılar likitlere ve e-sigara sektörüne sıcak gözle bakmıyor. Duman yerine buhar kullanımı, tütün ürünleri yerine elektronik sigara likit fiyatları ile karşılaştırıldığında maliyet yarıya düşüyor. Juul mango pod ile 35 veya 50 mg/ml dozlarında likit kullanımı ile dumanlı hayatı terk etmek daha kolay hale geliyor.

Yanlış Bilinen Doğrular

Elektronik sigaraların patladığına dair yanlış bilinen gerçekler bulunuyor. Patlayan elektronik sigaralar olmamakla birlikte yanlış pil kullanımı veya yanlış pil seçimi olarak açığa çıkıyor. Likitlerin aynı şekilde tütün ürünlerine karşı kimyasal olduğu söyleniyor ancak, yalnızca gliserin kullanılan likitler ve gıda aromaları günlük rutin hayatta bireylerin sıklıkla tükettiği gıdalar arasında yer aldığı biliniyor.

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu