Gündem

DJ Alpaslan Duman: Müzikte evrenselliği seviyorum

DJ Alpaslan Duman: Müzikte evrenselliği seviyorum

İlkokul eğitimine İstanbul’da başlayarak üniversite eğitimini İnönü Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi’nde tamamlayan ve tutku olarak tanımladığı müzikle hayallerini gerçekleştiren DJ Alpaslan Duman müzikte evrenselliği sevdiğini ifade etti. Popüler mekanların vazgeçilmezi olan şarkılarıyla müzik listelerinde ilk sırayı alan ‘’Özgür Uçmalıyız’’ albümüyle yakaladığı başarıdan mutluluğunu ifade eden DJ Alpaslan Duman ‘’Başarılı oldum evrenselliğe sahip müzikle uğraştığım için. Yetenekliydim ama çok çalıştım. Müziğe olan aşkım ve bağlılığım sürekli kendimi geliştirmem yönünde motive ederken, Orta Doğu kültüründen gelmem Türk müziğiyle büyümem iki kültürü birleştirmeme neden oldu. Müziğim açısından yaşamım ciddi bir avantaj sağlarken, çalışma azmim sayesinde de başarıya ulaştım.’’ dedi.

DJ Alpaslan Duman: Müzik sektörü çok zor

Çalışmaktan şikayetçi olmadığını bulduğu her fırsatta dile getiren DJ Alpaslan Duman ‘’Çalışmaktan hiç şikayetçi olmadım. Birçok sektörde olduğu gibi müzik sektöründe de birçok sorun var ama müzik sektörü gerçekten zor, pandemi süreci herşeyin bıçak gibi kesilmesine neden olurken müzik tutkum benim kurtarıcım oldu. Başta her ne kadar ben de insanlar gibi zorlansam da müzikle olan bağım sayesinde kendim için çözüm yolu buldum. Müzikle uğraşmaya devam ettim. O yüzden kendi adıma verimli bir dönem geçirdim. Kendime hiç olmadığı kadar zaman ayırırken, üretmeye devam ettim ki sonucu siz de görüyorsunuz.’’ değerlendirme yaptı.

DJ Alpaslan Duman Albüm Linkleri

  • https://open.spotify.com/album/2vsiCrOspnpW3oRNa6EWab
  • https://music.apple.com/us/artist/dj-alpaslan-duman/1539326359
  • https://www.deezer.com/en/artist/112746882
  • https://tidal.com/browse/artist/22091711
  • https://www.amazon.co.uk/We-Have-Yo-Fly-Free/dp/B08NJKP6W9

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu