Bessay Sur Allier Camping World About Jazz Dance History Essay Pay For My Professional College Essay On Civil War Anti Plastic Surgery Essay Topic
Sponsorlu Bağlantılar

Çocuk Kilidi

Çocuk Kilidi

Çocuklar hepsi bir olmasa da meraklı yapıları ile başlarına sürekli aş almaktadırlar. Umulmayan yerlerde ve anlarda kurcaladıkları ya da merak ettikleri bazı nesneler dolayısı ile zarar görme oranları çok yüksektir. Seyir halinde olan araçlarda ise durum tehlikeli yaratmaktadır. Araç içinde çocukların arka koltuğa oturmalıdırlar. Anne babaların ön koltukta oturdukları süreçte çocuğa istedikleri gibi göz kulak çıkamayabilirler.

Merak duygusu yüksek olan çocuklar ise kurcalarken araç kapı mandalları pencerepencere korkuluk oynayarak kapının aniden açılmasına sebep olmaktadırlar. Çocukların zarar görmemesi için çocuk kilitleri mevcuttur. Kısacası otomatik ya da manuel uygulama ile içeri ve dışarı araç kapılarını açılmasını engelleyen çocuk kilidi sistemine araç çocuk kilit sistemi adı verilir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu