Essay On A Musician Transparent Eyeball Essay Help Collegegate 100 Free Essays Pdf Essay On The Attitudes Of Global Warming
Gündem

Çin, çip üretiminde Avrupa ve Japonya’yı geride bırakmak üzere

Çin, HiSilicon veya SMIC gibi yerli üretim şampiyonlarına darbe vuran Amerikan ambargosuna karşın, çip üretimi alanında göz kamaştırıcı bir büyüme kaydetmeyi sürdürüyor. 2019 yılında Taiwan’ı solladıktan sonra, yarı iletkenlerin profesyonel sendikası SIA’ya göre, şu anda Avrupa ve Japonya’nın önüne geçmek üzere. 

Beş yıldan beridir Birleşik Devletler, yarı iletken konusunda Çin’in ilerlemesini durdurmak için çeşitli engeller çıkardı. Gelişmiş şirketlerden HiSilicon’a entegre devrelerin tasarımı ve SMIC’e çip döküm hizmetleri konusunda ambargolar koydu.

Aslında yarı iletken endüstrisinin birliği olan SIA, bütün bunların anlamsız olduğunu ortaya koydu. SIA’ya göre bu politika, Çin’in söz konusu sektördeki gelişimine daha da ivme kazandırdı; çünkü sektöre merkezi hükümetin desteği sağlandığı gibi lojistik zincir de yerli kaynakların yararına iş gördü. 

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu