Sponsorlu Bağlantılar

Bişektomi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Bişektomi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Bişektomi dolgun yanaklara sahip olan ve ince bir yüz görünümüne kavuşmak için uygulanan işlemlere verilen isimdir. Yaşa ya da farklı faktörlere bağlı olarak yanakların görüntüsü kişilerin beklentileri dışına çıkmaktadır. Zayıf oldukları halde kişilerde dolgun yanaklar rahatsız etmeye başladığı zamanlar bişektomi ameliyatı çözüme kavuşturmaktadır. Bişektomi ameliyatında amaç dolgun olan ve fazla yağ dokusu bulunan yanakların inceltilmesidir. Bu inceltme işlemi yanak içerisine küçük bir kesi atılarak kesiden fazla olan yağ dokularının alınması şeklinde gerçekleştirilir. Bişektomi ameliyatı iz kalmadan ve ağrısız yapıldığı için özellikle ünlüler tarafından yaygın bir şekilde yaptırılır.

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme işlemleri oldukça basit ve memelere hacim kazandırmak için tercih edilen operasyonlardır. Küçük memelere hacim kazandırmak ya da şekli bozuk olan memeler için iyileştirme işlemleri için yapılan meme büyütme operasyonları hastanın kendi yağları kullanılarak ya da silikon protez yerleştirilmesi şeklinde yapılır. Meme protezleri genelde kas üstü ya da kas altı olarak yerleştirilir. Kesi yapılarak yerleştirilen protezlerde iz kalmaması için cerrahın nereye kesi atması gerektiğini biliyor olması gereklidir. Meme büyütme işlemleri için kullanılacak olan protezin büyüklüğü hastanın isteğine göre karar verilir. Meme büyütme için kullanılan malzemeler vücuda uyumlu olarak üretildikleri için alerjik durumları olmaz. Güvenli ve etkili sonuçları olan meme büyütme işlemleri hacmi küçük ve şekli düzgün olan memelerde daha yaygın olarak tercih edilir.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonları ameliyathane ortamlarında ve genel anestezi altında yapılan uygulamalardır. 1-1,5 saat süren meme büyütme operasyonları cerrahın uygun gördüğü alanda kesi açılarak protezin yerleştirilmesi şeklinde yapılır. Meme büyütme için kullanılan protezler uzun ömürlüdür ve 15-20 yıl kadar dayanma süresi vardır. Tabi bu şekilde uzun ömürlü olmasında kullanılan malzemelerin de kalitesi önemlidir. Meme büyütme ameliyatlarından sonra doktorun görüşüyle ya bir gece hastanede kalınması gerekli olur ya da aynı gün taburcu edilebilir. İlk bir ay oldukça önemli olup protezlerin üzerine baskı olmaması ve yatarken yüksek pozisyonda yatmanız önemlidir. Risklere ve enfeksiyonlara karşı mutlaka uzman hekimin yazdığı ilaçlar düzenli kullanılmalı ve kontroller aksatılmamalıdır.

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Bişektomi ameliyatı geniş ve yuvarlak olan yanak hatlarının daha ince ve estetik bir görünüm kazanması için uygulanan işlemlere verilen isimdir. Bişektomi ameliyatı kişilerin yanaklarındaki fazla olan yağ dokularının alınmasına yardımcı olarak daha belirgin yüz hatlarına kavuşmasına yardımcı bir operasyondur. İyileşme süresince kişi enfeksiyonlara karşı ağız içi temizliğine özen göstermelidir. Basit olan bişektomi operasyonu sırasında ağrı ve acı hissedilmez, oldukça pratik bir uygulamadır. Kişi aynı gün günlük yaşamına dönebilir.

Bişektomi Nasıl Uygulanır?

Bişektomi ameliyatı oldukça pratik ve basit olan bir uygulamadır. Lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilen bu operasyon yanak içerisinde ufak bir kesi açılıp fazla olan yağ dokularının çıkarılması şeklinde yapılır. Kesi açılan bölge eriyen dikişlerle kapatılarak hastanın işlemi tamamlanmış olur. Uzman olan cerrahın iz kalmadan gerçekleştirdiği bişektomi ameliyatı sonrasında hasta taburcu edilir ve iyileşme süresince hastanede kalması gerekmeyip enfeksiyona karşı ağız için temizliğini yapması yeterlidir.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi ameliyatı 17 yaşından büyük olan kişilere güvenle uygulanan ve yanaktaki fazla yağ dokusunu alınması için uygulanan operasyonlardır. Bişektomi ameliyatı işlemleri hastanın durumu ve kullanılan malzemenin kalitesine göre belirlenen fiyatlara sahiptir. Her merkezde bişektomi fiyatları değişiklik gösterir ve mutlaka cerrahla görüşme sağlayarak muayene olunmasında fayda vardır.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu