Sponsorlu Bağlantılar

Bir Giydirme Cephe Kaplama Çeşidi Kompozit Kaplama Zenginliği

Üstün derecede ısı ve ses yalıtımı sağlayan binaların göz bebeği dış cephe kaplama çeşitleridir. Binalarınızın dış cephesi kaplanırken hangi çeşit ve yöntemler kullanılmaktadır?

 

Kişi ve kurumlar binaların dış cephesinin kaplanmasında daha çok popülerliğini ve kullanışlılığını koruyan giydirme cephe kaplama türlerini tercih etmektedir. Giydirme cephe kaplama türleri çeşitlilikleri bakımından oldukça zengindir. Bu çeşitlilik kaplamada kullanılan ana malzemenin yapısına göre değişmektedir.

 

Kompozit Cephe Kaplama Nedir?

 

Bu kaplama türü binanın dış yapısını kaplamada kullanılır. Aynı zamanda kategori olarak da giydirme cephe kaplama konusunun içerisine girer. Peki, bu kaplama türünde ana kaplama malzemesi nedir? Ana kaplama malzemesi alüminyum levhayı oluşturur.

 

Giydirme yöntemi kullanılarak yerleştirilir. Teknik bir tanım yapmak gerekirse de, panel kompozitten oluşur. Malzemenin ön ve arka yüzeyi ise, alüminyum levhalarla kaplanır. 4 mm kalınlığında dış cephe kaplama malzemesi kullanılır.

 

Panel kompozitten oluştuğu için her türlü iklim koşullarına uyum sağlar. Ayrıca yanmaya karşı da korumalı olacak şekilde üretilir. İşte bu giydirme yöntemiyle yapılan dış kaplama türüne kompozit cephe kaplama denir. Piyasada kurumlar ve bireyler tarafından dayanıklılığı fazla olduğu için tercih sırasında ilk sıralarda yer alır.

 

Kompozit Dış Cephe Kaplama Nasıl Yapılır?

 

Çoğu insanın dış cephe kaplama işlemini sadece mantolama olarak algıladığını biliyor musunuz? Oysaki durum bundan çok farklıdır. Mantolama işleminden çok daha ileri düzeyde işçilik konuları yer alır.

 

Elbette ki mantolama aşaması da dış cephenin kaplanmasında işlem sırasını oluşturur. Önce kaplanacak malzeme yapılır. Daha sonrasında ise mantolama ile kaplanır.

 

Firmalar bu işlemler için oldukça fazla çaba ve işçilik üretir. Kaplama çeşitlerinde silikon, alüminyum, özel taşlar, ahşap ya da prekast gibi ana malzemeler kullanılır. Bu malzemelere göre dış kaplama çeşidi ismini alır.

 

Alüminyum malzemesi kullanılarak yapılan dış kaplama türünü de bildiğiniz gibi kompozit cephe kaplama oluşturur. Yan yana gelen düz alüminyum kompozit yapılardan oluşur. Alüminyum aracılığı ile de döşemeye bağlanır.

 

Bu sistem hafif ve ince yapıdadır. Bu bakımdan yalıtım açısından uygulanabilir bir yöntemdir. Ayrıca bu kaplama türü farklı renkte ve desende olabildiğinden dolayı da binalara görsel açıdan istenilen zenginliği de verebilmektedir.

 

Bu kaplama türü bu aşamalar doğrultusunda üretilir ve binanın dışına kaplanır. İşlemler yapılırken adım adım ve özenle uygulanır. Renk çeşitliliği, işçiliği, uzman kadrosu ile birlikte tavsiye edilen köşk yapı firması tüm dış kaplama çeşitlerinde fark yaratmaktadır.

 

Kompozit Cephe Kaplama Modelleri

 

Her türlü bina ve yapı için modern bir çizgi oluşturan kompozit cephe kaplama işleminin hem binanın dışına hem de içine uygulanabildiğini biliyor muydunuz? Evet, bu cephe kaplama modelleri bakımından binanın içine de uygulanabilmektedir. Bu sebepten dolayı çok amaçlı bir türdür.

 

Ayrıca granit ve ahşap malzemesi kullanılarak da uygulanabilmektedir. Bu da kurumlara ve bireylere artı bir seçenek özelliği vermektedir. Bu özelliklerle birlikte çok fazla renk seçeneğine sahip olduğunu duydunuz mu? Binalar siz istediğiniz sürece gök kuşağı renkleriyle dolu bir hal alabilir.

 

Bu tercih edilen renk ve kullanılacak malzeme seçimi dış cephe kaplamanın modelini oluşturur. Siz ne tercih ederseniz binanız o hali alır.

 

Bu cephe kaplama, binayı dış etkenlerden korur. Ses ve ısı yalıtımı sağlar. Rüzgardan korur. İklim koşullarına dayanıklıdır. Darbelere karşı dayanıklıdır. Sağlam yapıda yapılır. Korozyondan etkilenmez. Pürüzsüz yüzeye sahip olduğundan dolayı temizliği de kolaydır.

 

Bütün bu özelliklerin üstünde bir de renk çeşitliliği eklenince sizce daha ne gerekli olabilir. Bu kaplama türünü yaptırarak binalarınızı giydirmek isterseniz tek yapmanız gereken alanında uzman firma olan köşk yapı şirketine başvurmaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu