Gündem

Başkan Eliaçık’tan Balcıoğlu’na açık destek

Tüm Kalkınma ve Girişimci İş İnsanları Derneği (TÜMKİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Muhammet Eliaçık, dernek binasında yaptığı basın açıklamasıyla Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) seçimlerinde mevcut başkan Şahin Balcıoğlu’nu desteklediklerini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 15.10.2022 07:30

Haber Güncellenme Tarihi: 15.10.2022 07:30

Tural ŞAHBAZLI (KAHRAMANMARAŞ İGFA)
Tüm Kalkınma ve Girişimci İş İnsanları Derneği (TÜMKİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Muhammet Eliaçık, 19 Kasım’da yapılacak olan KMTSO seçimlerinin rekabet kaynaklı iş dünyasını böldüğü gerekçesiyle kendisi ve yönetiminin KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu’nu destekleme kararı aldıklarını söyledi.
Dernek yönetimi ve üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Başkan Eliaçık: “Seçime sayılı günler kalırken, Kahramanmaraş’a yakışmayan ve istemediğimiz çeşitli söylentiler, kulaktan kulağa yayılan dedikodular duyuyoruz. Bunlardan bir tanesi ise ticaret bağlantılarının koparıldığı, dostlukların bittiği ve iş insanları arasındaki tatlı ve ezeli rekabetin yerini düşmanlığa bıraktığı gibi duyumları almakta ve sahada bizzat şahit olmaktayız. Her ne olursa olsun, hangi güç, hangi siyaset bu seçim de bir taraf olsalar da BİZ TÜMKİAD olarak vicdanımıza, aklımıza ve memleketimize en hayırlısını gördüğümüz adayın yanında olacağız. Esnaflara, tüccarlara ve KOBİ’lere  umut veren adayın arkasında duracağız” dedi.

Şuana kadar tek liste ile gidilen KMTSO seçimlerinin kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklarla şekillendiğini ifade eden Başkan Eliaçık şöyle konuştu: “Ticaret ve Sanayi odamız da uzun yıllar sonra ilk kez 2 adaylı seçime gidilecek. Daha önce tek liste halinde yapılan ve şehrin her kesimini temsil ettiğini düşünmediğimiz listeler, kısır bir döngü içerisinde yapılan seçim ile kapalı kapılar arkasında ısmarlama bir yöntem ile isimler belirleniyor ve listeler hazırlanıyordu. Bunun neticesinde KOBİ dediğimiz Küçük ve Orta Büyüklükteki işletmelerin Ticaret ve Sanayi Odasında ne sözü geçiyor, ne de etkinliği vardı. TÜMKİAD olarak “Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının bir kesmin değil her kesimin odası olmasını istiyoruz.”

Başkan Eliaçık, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kimseyi kötülemeden, Ilımlı ve inandığımız adayın propagandasını yaparak bu şehirde KOBİLERİN sesinin daha çok duyulması için mücadele edeceğiz. 2018’de 2014’de 2010’da 2006’da ve 2002 yılında da seçimler yapıldı. Ancak 10.000 üyesi olan odada kaç kişi bu seçimlerden haberi oldu ve oy kullandı? Maalesef bir grup iş insanı dışında kimsenin haberi olmadı. Sadece basından seçim sonucunu öğrendi. Ancak bu seçim farklı bir seçim. Bu seçim Kahramanmaraş’ın ayaklarına vurulmuş pranganın kırılacağı bir seçimdir. Yapılacak seçimler sonucunda Ticaret ve Sanayi odamızın kaderini üç beş kişinin eline teslim etmemeliyiz. Bugün odayı şahsi menfaatleri ve kendi çıkarları için kullanmaya gayret gösterenlere fırsat vermemeliyiz. Ticaret ve Sanayi odasını dizayn edip, arkada bahçe gibi kullanmak isteyenlere ve tüccarımızın esnafımızın mücadele ile bir yere gelmiş insanlarımızın aklını hafife alanlara fırsat vermememiz lazım.”

“KENDİSİNİ MEMLEKETİN EN AKILLISI ZANNEDENLER…”

KMTSO seçimleriyle ilgili İş insanlarının ticaretlerini sonlandırmasıyla tehdit edildiğini iddia eden Eliaçık şunları kaydetti: “Özellikle seçimi kazanmak için her şey mubahtır anlayışı ile insanların arasını açan, ticaretleri ile tehdit edenler ve kendini bu memleketin en akıllısı zannedenler şunu çok iyi bilsinler ki, biz iş insanlarımıza güveniyoruz. Kahramanmaraşlı hemşerilerimize güveniyoruz. Bu seçim sürecinde hiçbir tehdide, hiçbir baskıya boyun eğmeden vicdanlarının sesini dinleyerek hak eden adaya oyunu kullanacaklardır. Bizlerde TÜMKİAD’lı iş insanları olarak ‘Yüreği Kahramanmaraş için atan, herkesle yolumuz bir’ şiarıyla KMTSO seçimlerinde Şahin Balcıoğlu’nu destekleyeceğiz. TÜMKİAD bünyesindeki üyelerimiz, gönüllerimiz ve dostlarımız ile Sayın Balcıoğlu’nu destekleyerek seçim sürecinde aktif olarak sahada çalışacağız. Yapılacak olan seçimin Şehrimiz ve iş dünyası adına hayırlı olmasını, kalp kırmadan, dökmeden, geriye zaman kaybı yaşattırmadan iş dünyasına yakışır bir seçim olur ve Kazananı Kahramanmaraş olur. Sözlerime son verirken “İmtihanı bol, sorumluluğu ağır, vebali çok, kısacası zor bir çağdayız.” Bizlere zor zamanlarda sahada olmak memleket için çalışmak ve elini taşın altına koymak yakışır.”

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu