Gündem

Aydın Didim’de belediye işçilerinden ‘zam alamama’ tepkisi

CHP Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay belediyelerin işçilerini düşünerek hayat pahalılığı karşısında ezilmesinler diye zam yapmadığı için eleştiriliyor.

Kemal ETLEÇ / Didim Postası (AYDIN İGFA) – Aydın’ın Didim ilçesinde belediye personeli, her daim işçinin ve emekçinin yanında olduklarını ifade eden Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’a seslendi.

“Meydana gelen yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı halkı, emekçileri geçinemez bir duruma getirdiği dönemde, Didim halkına hizmet eden belediye emekçileri yılbaşında aldıkları zam eridi, yok oldu” diyen işçiler, “Hükümet bile asgari ücret düzenlemesi yaparken, CHP Didim belediyesi işçilere zam yapmıyor, işçilere ne kadar değer verdiğini geçen sözleşme görüşmeler sürecinde ifade eden Didim Belediye Başkanı A. Deniz ATABAY’ın, bırakın belediyeleri özel sektörde bile pek çok işyeri ek zam verirken, bugün daha neyi beklediğini anlamış değiliz” diyerek belediye yönetimine tepki gösterdi.

“SEÇİM ZAMANI GÖRECEKSİNİZ”

Belediye personeli, “Sayın Atabay siz klimalı odalarınızda otururken asgari ücret reva gördüğünüz işçiler sizin ve bu halkın çöplerini 40 derece sıcaklıkta topluyor, halka hizmet ediyor, çevre düzenlemesi yapıyor, İlçede hummalı bir şekilde çalışıyor. Bu işçilerin haklarını ödeyin , kiraların 3500 TL olduğu , elektrik, su ve faturaları bile ödeyemeyen işçilere bu davranışı reva görülenler seçim zamanı cevabını alacaktır” diyerek eleştirilerde bulundu.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu