Sponsorlu Bağlantılar

Analog Fotoğrafçılık Hakkında Yazılar

Analog Fotoğrafçılık Hakkında Yazılar

Fotoğrafçılık konusunda, önemli bilgiler edinmek ve fotoğraflarıyla fark yaratmak isteyenler için harika bir site var. 1990’dan beri fotoğraf çeken Anıl Uzun kişisel sitesinde, fotoğrafçılık konusunda elde ettiği birikimi takipçileriyle paylaşıyor. Site takipçileri, kolay ve anlaşılır bir dille yazılmış yazılar sayesinde, bilmek istedikleri ne varsa, tamamını öğrenebiliyorlar. Dijital fotoğrafçılık çok fazla yaygınlaşmıştır. Hemen her yaştan insan, cep telefonlarıyla fotoğraf çekip, sosyal medya hesaplarında paylaşıyorlar. Ancak, site bunun ötesine geçmek isteyenlere, analog fotoğrafçılık dersleri sunuyor.

Analog Fotoğrafçılığın Temelleri

Fotoğraflarında bir derinlik, sanatsal bir yan olmasını isteyenler, kesinlikle analog fotoğraf çekiyorlar. Analog fotoğrafçılık, dijitale kıyasla çok daha zor olmasına karşın, sanatsal bakımdan çok daha tatmin edicidir. Bununla beraber, fotoğrafçının bilmesi gereken çok sayıda teknik bilgi vardır. İşte, yazar, sitesinde, okuyuculara bu bilgileri sunuyor. Site takipçisi, diyafram, ASA gibi kavramları ve iyi fotoğraf çekmek için ne yapması gerektiğini öğreniyor. Tabii, ilk adım olarak iyi bir analog makinenin nasıl olması gerektiği konusu da siteden öğrenebiliyor.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu