Ekonomi

Akenerji, 2020’de 2,2 milyar TL ciroya ulaştı

Akenerji Elektrik Üretim A.Ş, 2020 yılında 2,2 milyar TL ciro yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen faaliyet raporunda değerlendirme yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet C. Dördüncü, şu bilgileri verdi:

”2015 yılından bu yana hizmet veren enerji servislerimizle özellikle sanayi tesislerini hedef alarak ek bir yatırım olmaksızın müşterilerimize değer yaratıyoruz. Elektrik enerjisinde ortalama %35, doğalgazda %55 verimlilik değerleri ile 2020 yılında da en yüksek enerji verimliliği sağlayan firma olduk. 2020 yılının birinci çeyreğinin sonlarına doğru etkisini hissetmeye başladığımız pandemi döneminin tüm ülke ve enerji sektöründeki olumsuz etkilerine rağmen, FVÖK ve operasyonel karlılık açısından olumlu bir yılı geride bıraktık. Akenerji olarak dengeli üretim portföyümüz, ticaretteki tecrübemiz, proaktif ve yenilikçi yaklaşımlarımız ile 2020’de 2,2 milyar TL ciro ve 409 milyon TL FVAÖK rakamına ulaştık.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu